NS Bus

Na czele każdego przejazdu Nightskating jedzie pojazd z nagłośnieniem, co zapewnia świetną atmosferę podczas całego przejazdu. Odkąd organizujemy przejazdy, stale ulepszamy sprzęt na naszym samochodzie i dzisiaj jest się czym chwalić!

Jako bazę naszego sprzętu wykorzystujemy dostawczego busa – dzięki temu podczas przejazdu kolumny są maksymalnie wysoko, przez co dalej je słychać (wysokość busa z zainstalowanym całym sprzętem to 4 metry). Kolumny KiwiBrick które wykorzystujemy, zostały zbudowane specjalnie na nasze zamówienie i są przystosowane do nagłośnienia przejazdów ulicznych – mają wąski strumień dźwięku (20° w poziomie), ukierunkowany na ulicę, a nie ściany budynków, dzięki czemu osiągamy wysoką jakość dźwięku z dużej odległości. Użyte w naszym zestawie głośniki to 16Ω BMS 4592ND oraz 2x Faital 15FH520.- najlepsze i najgłośniejsze jakie udało się nam znaleźć do tego zastosowania. Ze względu na wagę głośników i potrzebę wykonania solidnej obudowy dostosowanej do ich mocy, każdy głośnik jest w osobnej obudowie, aby możliwe było ręczne umieszczenie ich na dachu, bez użycia specjalnych podnośników. Pasmo przenoszenia zestawu, zgodnie ze specyfikacją producentów głośników to 40 – 22000 Hz! Dodatkowo wykorzystujemy uzupełniającą kolumnę JBL Eon515XT skierowaną w przeciwną stronę, aby z każdej strony dźwięk był wyraźny. Prawdopodobnie jest to najgłośniejszy (przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku), mobilny zestaw nagłośnieniowy na świecie, zainstalowany na pojeździe o masie poniżej 3,5 tony.

Dodatkowo busa wyposażamy w kolorowe światła PAR LED 150-200W – zwykle 4-6 sztuk, wyrzutnię CO₂ i inne efekty. Całość zasila wyciszony agregat Honda Eu20i. Ponadto cały sprzęt mamy zdublowany, dzięki czemu możemy wyposażyć w nagłośnienie kilka pojazdów jednocześnie.

W planach mamy budowę konstrukcji przystosowanej do montażu większej ilości efektów świetlnych, wizualnych i pirotechnicznych. W dalszej przyszłości planujemy zakup większej ilości świateł i efektów.

W dni, kiedy nie wykorzystujemy busa, chętnie udostępniamy go na imprezy innych organizatorów (wystarczy się z nami skontaktować).